Динамо Загреб со 2-0 го совлада Розенборг и е на чекор од пласман во групната фаза во Лигата на шампионите.

На „Максимир“ се слави големата победа над првакот од Норвешка, сите се уверени дека реваншот за седум дена ќе донесе потврда на пласманот на шампионот на Хрватска во фазата по групи во ЛШ.

Аријан Адеми ги одигра сите 90 минути за Динамо кој запиша победа со головите на Петковиќ од пенал во 8 минута  и Орсиќ 20 минути подоцна.

UŽIVO Dinamo slavi na Maksimiru

Gepostet von Index Sport am Mittwoch, 21. August 2019

Црвена Звезда испушти победа против Јанг Бојс на гости, одигра 2-2 а водеше со 1-2 до 76 минута од средбата.