ПСЖ го пречекува Манчестер јунајтед во дербито на првата вечер во групната фаза во Лигата на шампиони.

Францускиот првак тргнува со најсилниот состав и ударното трио во нападот, Мбапе – Нејмар- Ди Марија.

Од друга страна, менаџерот на Јунајтед, Оле Гунар Солсјкер, се одлучи да го почне мечот без Пол Погба, кој очигледно се уште не е во посакуваната форма.

Дерби на вечерт