Ромелу Лукаку е нов играч на Интер со рекорден трансфер на клубот, Белгиецот со порака на твитер  по доаѓањето во Милано им се обрати на навивачите.

„Интер не е за секого, затоа сум тука “ – изјави Лукаку во дресот на Интер.