Иван Тричковски поради повреда ќе го пропушти дуелот со Полска утревечер во Варшава во 9 коло од квалификациите за ЕП 2020.

„Иван Тричковски, по завршувањето на вчерашниот тренинг се пожали на повреда, а резултатите од лекарските испитувања потврдија дека се работи за истегнување на мускулот на задната ложа.“  – потврдија од ФФМ.

Неизвесни за настап за пресметката со Полска се и Адеми и Алиоски.