Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини ги разреши сите дилеми, Модриќ е одличен играч и потребен на тимот но ние бараме  помлади играчи.

Агентот  на  Лука Модриќ наводно беше на преговори со Милан изминатава недела, сепак Малдини вели дека тоа не е точно.

„Не сме преговарале со Реал Мадрид на темата Лука Модриќ, тој е совршен играч но нас ни требаат помлади“ – изјави Малдини .