Манчестер Сити е подготвен да се раздели со Жоау Канселу во летниот преоден рок.

„Граѓаните“ нема да му прават проблем ако тој посака да ја смени средината.

Канселу дојде минатото лето од Јувентус, но оваа сезона нема минутажа и настапи на само десет средби во дресот на Манчестер Јунајтед.