Управата на Манчестер Сити ќе почека најмалку два месеци за да започне преговори со играчите кои ги посакува за новата сезона, пренесуваат медиумите од Англија.

Според последните најави Гвардиола одлучил да ги сочека резултатите од жалбата до УЕФА за најавената казна за ЛШ во следните две сезони.

Откако ќе помине ова Сити ќе тргне по играчите кои ги планира за засилувања за следната сезона.