Извесно е дека Марио Манџукиќ во зимскиот преоден рок потпишува за Јунајтед, ова го тврдат медиумите од Италија и Англија во спауницата поврзана со ситуацијата на Хрватот.

Торински „Tuttosport“ открива дека покрај Манџукиќ во јануари дел од Јунајтед ќе бидат и Емре Чан но и Масимилијано Алегри.

Вкупниот трансфер на на двајцата отпишани играчи ќе изнесува 60 милиони евра, Јувентус веќе не смета на  Манџукиќ и Чан но се чини ќе заработи богатство во јануари.