Хрватскиот интернационалец, Марио Манџукиќ ќе биде подготвен за дербито со Јувентус закажано за овој викенд во Серија А.

Напаѓачот успеал навремено да се опорави од повредата и ќе биде дел од составот на Пиоли за неделната пресметка со „Старата Дама“.

Хрватот беше дел од Јувентус четири и пол сезони пред да се пресели во Ал Духаил во 2010 година.

Според првичните најави, тој нема да биде во почетниот составо на Милан.