Хрватскиот интернационалец, Марио Манџукиќ го одработи првиот тренинг во новиот клуб и им најави на навивачите да очекуваат добри партии од новата деветка на Пиоли.

„Им благодарам на сите во Милан за можноста да се приклучам во вака голем клуб. Ова е голема чест за мене, можноста да го носам овој исконски дрес и да се борам за „Росонерите“. Можам само да ви ведам дека ќе дадам се од себе на секој натпревар за да му помогнам на тимот на начинот на кој јас знам и можам.“ – вели Манџукиќ.

Манџукиќ уште еднаш ги испровоцира навивачите на Јувентус кои во последните 24 часа на големо го критикуваат изборот на Хрватот за нов клуб во Серија А.