Славниот Аргентинец се изјасни за кого ќе навива на средбата меѓу Наполи и Барселона.

Диего Марадона во својата кариера настапувал за двете екипи, но своето срце го остави во Неапол.

Без никакво сомнение, моето срце е со Наполи и со наполитанците“, го цитира НарадонаIl Mattino.

Средбата од осминафиналето на Лигата на шампионите, меѓу Наполи и Барселона, ќе се одигра денеска, со почеток во 21 часот.