Вардар е домаќин на Работнички во дербито на 15 коло од домашното фудбалско првенство. Овој натпревар ќе го суди Марјан Маркоски а ќе му помагаат Куштрим Лика и Зоран Јанкуловски.

Колото ќе започне со пресметката на Борец и Шкендија во сабота, за овој натпревар главен судија е Марјан Гоцевски.

Standings provided by SofaScore LiveScore