Шпанска Марка тврди дека примарна цел за Барселона ова лето на трансфер пазарот се Миралем Пјаниќ и Лаутаро Мартинез.

Барселона ги сака овие двајца во своите редови и за тоа нема да жали пари и играчи кои ќе одат во обратен правец.

Засега нема договор, но има преговори тврди Марка. Со пјаниќ „операцијата“ треба да е полесна, потешко ќе одат преговрите со Интер за Лаутаро Мартинез, порблем е откупната клаузула од која не отстапува клубот од Милано.

Барселона се обидува на сите начини да го донесе Мартинез, но досега без успех, Интер не отстапува од милионите кои ги бара.