Францускиот шампион ПСЖ сака по секоја цена да с еослободи од Нејамр со кого односите не се во најдобар ред. ПСЖ го понудил Нејмар на Реал Мадрид  кој претходно имаше интерес да го доведе во своите редови, одговорот од „кралевите“ бил неочекуван.

Зинедин Зидан и Реал му удриле „корпа“ на ПСЖ и ја одбиле понудата за репрезентативецот на Бразил, не бил во планот за следната сезона.