Престижниот весник „Марка“, тврди дека часови се во прашање кога Роналд Куман ќе добие отказ во Барселона, не е исклучена можноста да добие уште една шанса, в недела против Леванте на нашиот Енис Барди, но ситуацијата е комплицирана.

Барселона во недела се среќава со Леванте, но дали на клупата ќе биде Роналд Куман, е големо прашање, нерешените 0-0 со Кадиз, го вклучија алармот, раководството на клубот решава за судбината на Холанѓанецот.

„Марка“ тврди дека ситуацијата е неподнослива, тензијата сега е уште поголема, а беше непријатна и пред мечот со Кадиз, Лапорта и Куман ќе имаат состанок, и потоа следува отказ, тврдат медиумите во Шпанија.

Веќе се шпекулира со имиња за тренерската позиција, а најблиску до неа е Антонио Конте.