Шпанскиот весник „Марка“ направи листа од 22 клуба од светот кои влегоа во трката за најдобар тим во историјата на фудбалот.

По пат на гласање преку овој линк, ќе се избира најуспешната екипа во историјата на фудбалот.

Шампионскиот тим на Црвена Звезда од 1990/91 година кој триумфираше во тогашниот Куп на Шампиони, предводен од Дарко Панчев и Илија Најдовски е меѓу екипите кои се во конкуренција за првото место.

На листата секако се Барселона, Реал Мадрид, Баерн Минхен, Интер, Сантош со Пеле во составот…

Потсетување можете да гласате на овој ЛИНК.