Лаутаро Мартинезе е пред заминување од Интер, според дел од меидиумите во Италија и Шпанија, Аргентинецот веќе се договорил со Барселона.

Интер сепак има план како да има пеколен напад со трио кое ќе биде спој на искуство и младост.

Покрај Лукаку, клубот од Милано има намера да ги донесе Единсон Кавани и Тимо Вернер.

Интер ќе има голем финансиски бенефит од продажбата на Мартинез, за возврат сака да ги донесе Кавани иВернер, Уругваецот е „лесна“ мисија, тој е слободен играч, Вернер е желба но преговрите со Лјапциг ќе бидат долги и тешки.