ПСЖ во среда пред празни трибини ќе ја дочека Борусија Дортмунд  во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони.

Парижани имаат задача да ја надохнадат предноста на „милионерите“ од 2-1, но поголем проблем претставува Килиан Мбапе. Французинот го пропушти денешниот тренинг, поради грип и е неизвесен за дуелот против Германците.

Мбпае сезонава постигна 30 голови и 17 асистенции во сите конкуренции и несомнено е најдобриот фудбалер на францускиот гигант.