Килијан Мбапе јавно проговори околу траснфер сагата на Нејмар и неговото еветнтуално враќање во Барселона

„Сите ја знаат моменталната ситуација. Јас не сакам тој да си замине. Нејмар знае што мислам за неговата положба и важност.“ – изјави Мбапе кој во мај оваа година им се извинуваше на неговите соиграчи поради негативниот пристап кој го имал во соблекувалната и пред медиумите.

Нејмар во моментов е во ПСЖ и тренира заедно со неговита соиграчи но дел од медиумтие тврдат дека тој пред 10 август ќе биде промовиран како старо-ново засилување на Барселона.