Утре се играат средбите од 23 коло во ПМФЛ, сите започнуваат од 14 часот, без класично дерби во оваа рунда.

Димитар Мекаорвски е одреден за главен судија на срддбата на Чаир, Шкупи го пречекува Силекс, Вардар е домаќин на Струга ТЛ, главен судија е Крумислав Ѓорѓиев.

Шкендија го пречекува Работнички во Тетово, средбата ќе ја суди Васко Мавров.