Дрис Мертенс утре со Наполи гостува кај Интер во полуфиналето на Купот на Италија.

Белгиецот е во активни преговири со Интер, според „Gazzetta dello Sport“ средбата во Милано утре ќе биде искористена за нова рунда разговори.

Мертенс има 32 години, сака да ја смени клупксата средина и според „Gazzetta dello Sport“, Интер има одлична понуда за актуелниот напаѓач на Наполи.

Интер утре ќе брка победа против Наполи, во составот на тимот од Неапол ќе биде Мертенс кој е можно од следната сезона да го облече дресот на клубот од Милано.