Барселон и Лионел Меси се подготвуваат за рестарт на сезоната во Ла Лига, Аргентинецот според видеото од еден од последните тренинзи е подготвен за настап.

Меси покрај голгетерските способности е одличен асистент, со овој потег покажа дека е подготвен и мотивиран за рестартот.