Лионел Меси е се понервозен во Барселона.

Откако пред извесно време беше спречена негова тепачка со Жерар Пике на тренинг, а се уште е актуелен неговиот конфликт со спортскиот директор Ерик Абидал, денеска се случи и неговата кавга со голманот Марк-Андре тер Штеген.

Како што јавува El Pais, кавгата се случи на денешниот тренинг, во ситуација кога и двајцата беа во борба за топка.