Напаѓачот не бил напаѓач туку само навивач кој сакал да се слика со Меси. Ова го тврдат дел од медиумтие во Шпанија откако фудбалерот на Барсеона ги демантираше видеата на кои се гледа мешаница пред ноќниот клуб во Ибица.

„Немојте да верувате во се што ќе прочитате особено во она што нема врска со реалноста. Вчера се беше перфектно и сите добивме фантастичен третман“ – напиша Меси.

Меси е на одмор заедно со неговите соиграчи, Суарез и Алба и со плејмејкерот на Монако, Цеск Фабрегас.