Играчот за врска на Арсенал може од ова лето да се врати во Германија.

Таква информација пласира Тransfermarketweb.com, кој тврди дека Херта е на добар пат да го добие потписот на Озил. Поранешниот играч на Шалке и на Вердер, така би заиграл и во трет германски клуб во својата кариера.

Озил игра една од своите послаби сезони во Арсенал и настапи на 16 средби од премиер лигата, со ефект од 1 гол и 1 асистенција.