Играчот од средниот ред на Арсенал, Месут Озил, ја коментира атмосферата во клубот, по доаѓањето на новиот тренер Микел Артета.

Фудбалерите станаа многу посреќни и апсолутно сите сакаат да го дадат својот максимум за доброто на клубот. Нашиот напредок е особено видлив на тактички план и јас се надевам дека во иднина ќе бидеме многу поуспешни“. – изјави Озил.

Претходниот, пак, тренер Унаи Емери, изјави дека добил клуб што две години одел надоле пред да го земе тој.