Синиша Михајловиќ остро реагираше по вчерашниот пораз на Болоња во Серија А од екипата на Сасуоло со 1-2, поразот е заслужен, но судењето е очајно, смета Србинот.

Реакцијата на Србинот е воопшто на арбитражата сезонава, реагираше жестоко по поразот од Сасуоло.

„Мислам дека судиите не третираат како нашите играчи да се  убијци на терен, а не фудбалери. Односот кон Болоња не е коректен. Кога го победивме Интер на вашата телевизија се зборуваше само за Интер, а не за тимот кој победил… Немам што да додадам друго“ – изјави Михајловиќ за Скај Италија по натпреварот со Сасуоло.