Милан вчера доби лоши вести, по повредата на зимското засилување Симон Кјаер, но во составот се враќа Хакан Чалханоглу.

Турскиот интернационалец се очекува да биде во почетната постава на „Росоњерите“ за саботниот дуел против Фиорентина. Покрај него во тимот се враќа и Матео Мусачи, додека Лукас Бигла се уште е надвор од тренажен процес.

Калханоглу беше надвор од терените поради повреда на мускулот, но за среќа по тренерот Пиоли тој брзо се враќа во тимот на Милан.