Стефано Пиоли  нема да може да смета на Тео Хернандез и Хакан Чалханоглу, овие двајца играчи од  составот на Милан се уште се повредени.

Ова го тврди Скај Спорт Италија која најави деа Чалханоглу и Хернандез нема да настапт викеднов против Калјари.

Милан е лидер во калчото со 40 бода пред Интер кој има три помалку, средбата со Калјари ја игра во понеделник.