Италијанскиот фудбалски гигант Милан сака да ја засили одбраната во пресрет на новата сезона.

Во моментов тренерот Џампаоло на располагање ги има само Ромањоли и Мусакио, бидеќи Калдара е повреден и ќе отсуствува уште неколку месеци од фудбалските терени.

„Росонерите“ ќе се обидат да го доведат во своите редови Николас Отаменди од Манчестер Сити.

Искусниот Аргентинец е спремен да ја промени средината, а неговата цена изнесува 20 милиони евра, што за Милан и тоа како одговара оваа сума.