Првиот голман на Италија, Џиџи Донарума нема да го напушти Милан ова лето по условите кои важеле пред два месеци, пренесува Калчомеркато.

Од Милан сметаат дека последната понуда од ПСЖ за купување на Донарума не е прифатлива, 20 милиони евра плус Ареола.

„Росонерите“ за голманот предгодно бараа 50 милиони евра но сега сметаат дека со промените на трансфер пазарот за Донарума може да добија двојно повеќе.