Милан е во сериозна резултатска криза, сезонава им аочајни резултати, напаѓачите потфрлија, одбраната уште повеќе.

Росонерите со само 11 постигнати голови е е еден од најнеефикасните тимови во калчо лигата сезонава, примија 16 голови.

Милан упати понуда до репрезентативецот на Шпанија и член на Динамо Загреб, Дани Олмо, има конкуренција во Рома која исто така веќе подолго време го следи Шпанецот.

Динамо Загреб е на слатки маки, има еден куп понуди за Олмо, цената е околу 50 милиони евра.