Милан кој има очајни резултати во калчото се обидува сериозно да се засили во зимскиот преоден рок, има план да доведе три нови играчи.

Желбата на Милан се Лука Модриќ, Лејвин Курзава и Немања Матиќ кои заедно имаат 92 годни, секако станува збор за искусни играчи.

На листата на желби е Златан Ибрахимовиќ со кого се во сериозни преговори, ова го пренесува „GazzettadelloSport“.

Понудата  за Курзава од ПСЖ е 10 милиони, тој е повремен репрезентативец на Франција и најмлад од тројцата по кои тргнува Милан, има 27 години.

Модриќ со 34 и Немања Матиќ со 31 година се играчите до кои Милан може да додје но проблем високата плата на овие двајца играчи.