Вчерашното враќање на Бундеслигата предизвика многу внимание, фудбалот во Германија се гледаше на целата планета, недоминливо пред тв екраните беа и многу големи фудбалски ѕвезди…

На Инстаграм, Твитер и други социјални мрежи се огласија многу фудбалски ѕвезди кои порачаа:

„Благодариме Бундеслига што го врати фудбалот“