Повремениот македонски репрезентативец Мирко Ивановски кариерајата ја продолжува во унгарскиот прволигаш Диошѓер.

Ивановски минатата сезона го носеѓе дрест на сплитски Хајдук, а за унгарскиот прволигаш треба да е големо засилување во борбата за опстанок , откао имаат четири порази во пет мечеви сезоав.

„Среќен сум што доаѓам во Диошѓер. Брзо се договоривме за соработка, верувам дека ќе помогнам на тимот за подобри резултати во иднина“ – истакна Ивановски на денешната промоција во дресот на новиот клуб.