Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, покажува неверојатна голгетерска способност.

Ерлинг Холанд стана прв фудбалер во историјата на германскиот фудбал, кој постигнал дури 8 гола на своите први 4 средби играјќи за некој клуб од Бундеслигата..

Норвежанецот во Борусија дојде ова зима од Салцбург.