Стадионот „Младост“ во Струмица во иднина ќе го носи името на македонската фудбалска легенда Благој Истатов.

СООПШТЕНИЕПретседателот на ФК Беласица Славчо Васков – Пинда, донесе одлука, денес, на денот на одбележувањето на…

Gepostet von FK Belasica am Sonntag, 15. September 2019

Поранешниот голман почина лани на 71-годишна возраст, а во својата кариера покрај за Беласица, бранеше и за Победа, Партизан и Утрехт. Претседателот на Беласица, Славчо Васков – Пинда одлучи да го преименува струмичкиот стадион во чест на легендарниот струмичанец.