Реал Мадрид е подготвен да го продаде Лука Модриќ во јаниари, ова го тврдат медиумите од Италија кои најавуваат трансфер на Хрватот во Милан или Интер.

Модриќ има цена под која „кралевите“ нема да го продадат, таа изнесува 10 милиони евра. Интер и Милан се во преговори за репрезентативецот на Хрватска.

Хрватот сезонава има проблеми со пвореди, одигра само пет натпревари во Ла Лига, има 34 години и се чини дека ќе го напушти Мадрид.