Фудбалерите на ПСЖ се уникатни оваа сезона откако успеаа два пати да го совладаат ПСЖ во Лига 1.

По победата од 2:0 во дербито на викендот во Франција, од Монако со порака на Твитер го испровоцираа ривалот и испратија порака до Барселона која беше декласирана на „Камп Ноу“ во ЛШ од составот на Покетино.

„ И дома и на гостински терен го победивме ПСЖ. Барса ако ви треба совет, пишете ни во инбокс.“ – стои во објавата на Монако.