Алваро Мората се врати во Јувентус, денеска официјално го избра и дресот, ќе ја носи деветката во новата сезона на Серија А.

Враќањето во Јувентус е остварување на неговиот сон, изјави Шпанецот.

 

„Враќањето назад во Јувентус е остварување на мојот сон.се вратив  многу позрел,Јуве е шансата на мојот живот. Со  Роналдо добро се познаваме, тој е среќен што е дел од овој тим. Разговаравме многу и пред да дојдам“, изјави Мората.