Весникот „Мундо Депортиво“ го испрати Уругваецот Луис Суарез во Атлетико Мадрид со наслов „Збогум убиецу“.

Секако нема ништо лошо во наслвот ако се знае дека пораката е за убиствениот фудбалски голгетерски инстинкт на Суарез.

Суарез на 283 натпревари постигна дури 198 годила и имаше 109 асистенции во дресот на Барселона.