Златан Ибрахимовиќ е слободен играч, тој е желба на повеќе екипи од Европа, има опции од Италија  и Англија но не и Тотенхем откако Мурињо вчера изјави дека тој не е опција во моментов поради Хари Кејн.

Швеѓанецот на Инстаграм објави видео кое многумина го пролкуваа како порака каде ќе ја продолжи кариерата, верувале или не, тоа е Хамарби од Шведска.

Секако кога е во прашање Ибрахимовиќ се е можно, а можеби е ова провокација за изјавата на Мурињо.

View this post on Instagram

@hammarbyfotboll

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on