Тотенхем го победи Олимпијакос со пресврт 4-2 и  обезбеди пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Моментот кој го одбележа натпреварот е момчето кое при 1-2 за Олимпијакос брзо ја врати топката на теренот.

„Сакам вакви интелигентни собирачи на топки, и јас бев ваков брилијантен собирач на топки“ – изјави Мурињо.