Шкендија е домаќин на Тотенхем во натпревар од квалификациите од Лигата на Европа на УЕФА.

На „Тодор Проески“ во Скопје, македонскиот прволигаш ќе истрча со најдобрите 11 кои во моментов ги има на располагање Ѓока.

Изнедувањето е кај гостинот, Мурињо го остави Хари Кејн на клупа а Деле Али доби улога на напаѓач.