Жозе Мурињо објасни зошто има нова фризура, Португалецот го привлече вниманието со новиот имиџ, многумина се запрашаа која е причината за новиот изглед.

Предводникот на Тотенхем, изјави дека причината зошто има нов имиџ е едноставна.

„Причината е едноставна, фризерот беше лош, кога с епогледнав во огледалото му реков да оди до крај“ – изјави Мурињо за ББЦ