Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека Ерик Дајер ќе биде во составиот на екипата за утрешната средба на гости против Барнли.

Дајер пред два дена се степа со еден навивач на трибините по средбата од ФА Купот против Норич.

Мурињо смета дека тоа е минато, Дајер ќе биде во составот утре на натпреварот со Барнли.

„Што беше, беше…Тој е подготвен, ќе игра на утрешниот натпревар“ – изјави Муруњо.

 

Тотенхем на табелата е на седмото место со 40 бода, има 29 помалку од лидерот Ливерпул.