Ливерпул го победи Челзи со 2-1 во дербито на 6. коло во Премиерлигата, Франк Лампард изјави дека е задволен од играта на неговата екипано не и од резултатот.

Оваа констатација на Лампард го предизвика поранешниот менаџер на Челзи да ги коментира последните резултати на екипата, Жозе мурињо е незадолен како тече сезоната на неговиот поранешен клуб.

„Кога ќе почнете да ги признавате поразите само затоа што вашата екипа играла добро, и дека вашите играчи го дале максимумот, тоа моментот кога големите клубови стануваат мали“ – изјави Мурињо.