Висар Муслиу и Бобан Николов се вратија на „работа“ во Унгарија, МОЛ Види одигра нерешено во Купот на Унгарија на гостувањето против Мезоковеш со 1-1.

Николов влезе од клупата за резерви во 77 минута, Муслиу го одигра целиот натпревар во полуфиналето на Купот на Унгарија.

Тимот на нашите репрезентативци поведе соголот на  Паткаи  во 12. минута од натпреварот, но за ѓал не ја задржа предноста.

Ова беше прва средба, реваншот с еигра на 26 мај.