Откако Наполи освои само бод против Сасуоло во натпревар на кој имаше три пенали. Лоренцо Инсиње бил видно вознемирен по завршувањето на средбата.

Инсиње постигнал гол за водство на Наполи од 3:2 во 89 минута по што Ди Лоренцо направи пенал и противникот измрани во судиското прдолжение.

„Ова е сра*е од тим“ – извикал Инсиње обраќајќи им се на неговите соиграчи.