Според информацијата на Corriere dello Sport, Барселона не успеа во својата намера да доведе напаѓач на Манчестер Јунајтед.

Се работи за Тахит Чонг, кој според изворот ја одби понудата на Барселона за трансфер во редовите на каталонскиот гигант.

Наводно, Чонг има намера да потпише за Интер, каде би дошол како слободен агент.